nowoczesne meble i styl

Wybór i zakup mebli to nie jest sprawa banalna, wymaga od nas odpowiedzi na kilka pytań, zmusza do myślenia. Zdecydować musimy o kolorystyce, o rodzaju drewna, o kwocie jaką chcemy na wyposażenie mieszkania przeznaczyć, o tym co nas w ogóle interesuje i czego potrzebujemy. Multum modeli oraz typów mebli zmusza nas z jednej strony do ograniczania się z drugiej daje możliwość kombinacji, wiele bowiem mebli jest skonstruowanych w ten sposób, aby pełnić wiele funkcji jednocześnie – widać, że twórcy mają na uwadze małe współcześnie mieszkania i ich pokoje, starając się wykorzystać jak najlepiej przestrzeń, którą próbujemy danymi produktami zagospodarować.

Pomińmy w dzisiejszych rozważaniach kwestie wzornictwa mebli, a zajmijmy się czymś bardziej ogólnym. Prawie każdy z producentów, nawet Ci lokalni z własnym warsztatem, zapewnią nam polecając oczywiście swoje rozwiązania, tzw. komplety mebli, które z założenia są do siebie niezmiernie podobne wykończeniem, frezami, finiszingiem itd. Ma to sens, choć czasem okazuje się, że jakiegoś elementu nie ma, że nowy produkt robiony na zamówienie, czy to ze względu na gabaryty czy inne potrzeby klienckie widocznie odbiega od reszty. Monolit w domu zostaje naruszony, jednolitość kolekcji traci na znaczeniu.

Szukając najlepszego rozwiązania trafimy na meble systemowe, które są już zestawami zamkniętymi, ale w 100% dostępnymi w dłuższym okresie czasu, a na pewno takie same pod względem stylu… niestety dość nudnego lub po prostu pstrokatego. Inną opcją bardziej rozsądną i chyba można tak powiedzieć dojrzalszą jest wybór mebli z tzw. kolekcji mebli, głównie importowanych (indyjskich itp.), które nie tylko posiadają dużo szerszą ofertę, ale również nieustannie wprowadzają nowe elementy oraz opcjonalne modyfikacje już istniejących mebli. Na minus można zaliczyć kwestie wymiarów, które choć standardowe to nie każdemu odpowiadają, a produkcji mebli na wymiar po prostu nikt nie przewiduje. Pozostaje jeszcze możliwość trzecia, czyli stworzenie zestawu od podstaw, wliczając w to projekt, pełne wymiary, sposób produkcji oraz montażu, a na sam koniec znalezienie producenta lub stolarza, który podejmie się zadania i będzie w stanie je według planu zrealizować – jest to żmudne i czasochłonne, ale rezultaty powinny nam najbardziej odpowiadać.

Można oczywiście także idąc z duchem czasu i nowoczesnymi pomysłami, które garściami czerpią ze stylu vintage i gypsy pokusić się o nie tylko bardzo kolorowe, recyklingowe meble w domu, ale zrobić właśnie ten krok dalej i stworzyć mieszankę różnych kolekcji, choćby w salonie. Taki aranż na pewno nie znudzi się nam szybko.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>