nowoczesne meble i styl

Czyli o tym do czego mogą służyć meble, a mogą do naprawdę wielu rzeczy. W życiu codziennym praktycznie nie zwracamy na nie uwagi. Śpimy na nich, jemy przy nich, używamy na nich sprzętu elektronicznego, piszemy na nich oraz siedzimy. Do dyspozycji w domu mamy cały arsenał mebli o różnym kształcie i zastoowaniu. Przy stole jadalnianym stoją krzesła i fotele, tuż obok kanapy znajduje się stolik kawowy, a telewizor na odpowiedniej wysokości utrzymuje komoda RTV; ubrania wyjmujemy z komód i szaf, buty z szafek w przedpokoju, kurtki wiszą na wieszakach, przeglądamy się w lustrach – to wszystko meble.

Ale skupmy się na kilku wybranym, a mianowicie na szafkach. Szafkami aktualnie nazywmy prawie każdy mebel, począwszy od komody RTV, jako szafka pod telewizor, poprzez szafkę na ubranie, która notabene jest np.: po prostu komodą lub bieliźniarką z szufladami, poprzez prawdziwe duże szafy z półkami i wieszakami w środku, a kończąc na takich nietypowych meblach jak szafka na buty lub szafka na wino (i proszę tego nie mylić z barkiem).

Jednak to nadal nie wszystko. Głównie w sypialniach mamy jeszcze stoliki nocne, nazywane również stolikami pod lampkę, a potocznie szafkami nocnymi. Charakteryzują się one niewielkimi gabarytami oraz szufladą, a są wykorzystywane głównie do odłozenia kluczy, okularów, książki, szklanki z wodą oraz jak wcześniej podana nazwa wskazuje lampką. Ów szafkę z powodzeniem można wykorzystać jako mebel pomocny przy czytaniu ulubionej lektury, siedząc w salonie na kanapie.

Wróćmy jednak do tych neitypowych szafek. Czym są? Szafka na buty to wyspecjalizowany mebel przeznaczony do użytku w przedpokoju, który posiada z reguł dwie wychylane do przodu półki, do których możemy schować buty: zimowe, sportowe, a nawet kapcie. Taka szafka ma około 120 cm wysokości, co pozwala dodatkowo umieścić w niej jedną lub dwie nieduże szuflady na drobiazgu typu klucze do domu lub samochodu albo dokumenty i portfel.

Pozostaje jeszcze szafka na wino, tzw. winiarka. Winiarki mają różne rozmiary, niektóre nie przekraczają 80 cm inne z kolei są wkomponowane w wysokie witryny lub biblioteczki. Szafka na wino cahrakteryzuje się przegródkami na butelki oraz prowadnicami na kieliszki. Standardowa winiarka posiada także wysuwaną półkę, która może posłużyć jako blat do nalewania trunków.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>