nowoczesne meble i styl

Funkcjonujące z powodzeniem dwa pojęcia z tytułu, angielski handmade i polski własnej roboty, choć są sformułowaniami bliskoznacznymi to jest między nimi spora różnica, która w ostateczności dystansuje oba typy mebli od siebie nie tylko w kwestii definicji, ale także wyglądu i użytkowości. Na czym ona polega?

Po kolei, meble robione ręcznie, czyli właśnie handmade to meble, które co prawda nie ochroniły się od najprostszych narzędzi również obsługiwanych ręcznie, gdzie największe znaczenie ma umiejętność twórcy i jego siła, to meble, których główną zaletą jest doświadczony wytwórca, ale nie jako firma, ale jako konkretny pracownik, fachmistrz w swoim zawodzie, który nie tylko potrafi połączyć jakieś elementy lub je wytworzyć, ale przede wszystkim w mebel wkłada całego siebie poprzez planowanie konstrukcji, wizję ostateczną ciągłe poprawki, dopasowywanie elementów (np.: drzwiczek, szuflad), aby w efekcie końcowym mebel stał się indywidualnością. Stąd też mówimy, że meble typu handmade są meblami unikatowymi, nie znajdziemy drugiej takiej samej sztuki.

Meble własnej roboty, choć nazwa zbliżona, tym samym mylna to już zupełnie inna bajka. Oczywiście w granicznych przypadkach meble ręcznie robione i własnej roboty mogą być bardzo podobne do siebie, kto wie może nawet nie do odróżnienia, ale w swojej klasycznej formie – z zamysłem unikam jakichkolwiek jednoznacznych definicji – ale naznaczny konkretne różnice. Własna robota to meble, które produkujemy na własną rękę, niekoniecznie zlecając tworzenie różnych elementów podwykonawcom, ale starając się robić wszystko we własnym zakresie. Tak robione meble z pewnością także unikalne, ale przede wszystkim osobiste, bo spełniające w pełni prywatne wymagania przyszłego właściciela. Pomysł, materiały, bryła, konstrukcja, kolorystyka, wykończenie, funkcjonalność to wszystko w tym wypadku należy do nas. Możemy wystylizować meble na styl kolonialny, nowoczesny, a nawet bardzo popularny aktualnie styl ekologiczny, gypsy, holenderski.

Jedno wymaga pewnej ugody, drugie zaangażowania i własnych zdolności. Które pasuje do Ciebie?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>