nowoczesne meble i styl
Przedpokój jest swoistym prologiem, który albo zaprosi, albo zniechęci do zwiedzenia wnętrza domu. Warto więc poświęcić mu maksimum uwagi i podczas aranżacji przedpokoju połączyć estetykę z funkcjonalnością.
przedpokój
Projektując przedpokój warto poświęcić mu maksimum uwagi i podczas jego aranżacji połączyć estetykę z funkcjonalnością. Fot. ARTDESIGN

Przedpokój to pomieszczenie, które jako pierwsze wystawiane jest pod ocenę, kiedy ktoś nas odwiedza. Ponadto przechodzimy przez niego zawsze, gdy wchodzimy do domu lub z niego wychodzimy – jest więc często eksploatowany. Niestety zazwyczaj traktuje się go trochę po macoszemu. To tutaj wstawiamy bowiem niechcianą przez nikogo w pokojach szafę. Tymczasem każdy przedpokój zaaranżować można tak, abyśmy zarówno my, jak i goście, czuli się w nim komfortowo.

Kilka prostych zasad

Starajmy się przede wszystkim nie zagracać naszego przedpokoju. Tutaj bowiem się ubieramy, witamy gości czy listonosza – potrzebujemy więc maksimum swobody. Starą szafę lepiej wyrzucić, niż stawiać w przedpokoju i utrudniać w nim komunikację. Zamiast tego jako schowek wykorzystajmy wnękę, a jeśli nią nie dysponujemy przygotujmy z pomocą profesjonalisty szafę na wymiar.

Między domownikami a gośćmi

Warto pamiętać, że to, co podoba się nam, nie zawsze może przypaść do gustu gościom. Jeśli jesteśmy ekscentrykami, dajmy temu wyraz aranżując sypialnię. Przedpokój powinien być możliwie jak najbardziej neutralny – co nie znaczy oczywiście, że nudny! Pamiętajmy jednak, że czysty, jasny dywanik dla nas może być wizytówką świadczącą o dbałości – gość natomiast cały czas będzie myślał o tym, żeby nie pozostawić na nim śladu brudnego buta.

Do przedpokoju warto dobrać także odpowiednie sprzęty takie, jak wieszak na okrycia wierzchnie, krzesło, które ułatwi założenie butów oraz lustro.

Autor: Magda Górska
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Jak zaaranżować przedpokój?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>