nowoczesne meble i styl

stolik pod lampeJako specjaliści w sprawach logistyki chcielibyśmy przedstawić w sposób prosty i zrozumiał całą operacji dotyczącą importu mebli z rejonów Azji, głównie Indii i Indonezji. Jest to bowiem proces zwykle nieprzedstawiany szerszemu ogółowi, a może on pomóc Wam klientom zrozumieć trochę lepiej drogę jaką musi przebyć towar – w naszym przypadku mebel indyjski – od miejsca produkcji do salonu w waszym mieszkaniu lub domu.
Oczywiście dla państwa najistotniejszy jest z reguły termin dostawy i trudność związana z wnoszeniem mebla do mieszkania, ale wcześniej jeszcze mebel znajdował się na salonie, z którego go państwo wybrali lub na magazynie firmowym, gdzie czekał gotowy do wysyłki.
Każdy etap podróży mebla wymaga nieco innych elementów zabezpieczenia. Podstawą są oczywiście sztywny karton i folia pęcherzykowata, tzw. bąble (lub jej zamiennik – miękka pianka lub delikatny papier). Dodatkowo stosuje się piankowe lub grube papierowe narożniki i osłony na krawędzie mebli; jest to rzecz opcjonalna. Dobrą praktyką, która sprawdza się szczególnie w pierwszym etapie podróży mebla jest osłona ekstra wykonana z papieru falistego.
Meble kontenerem trafiają najpierw na magazyn, później zostają rozwożone do salonów, lecz wcześniej muszą przebyć długą drogę morską w zależności od producenta trwającą ok. 6 tygodni + 1-2 tygodnie na postój w samych portach (europejskie: Hamburg, Gdynia). Taki czas na morzu w warunkach ekstremalnego zasolenia, wilgoci i temperatury wymaga od zapakunku naprawdę dużo, stąd te dodatkowe warstwy opisane powyżej.
Do łącznego czasu oczekiwania należy jeszcze doliczyć ok. 1 miesiąca na samą produkcję takiej ilości mebli.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Import mebli, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Jedna odpowiedź na „Import mebli”

 • Bardzo ciekawy artykuł, i fajna witryna mam nadzieję że z biegiem czasu znajdę tu wiele interesujących informacji na temat mebli.
  Dziękuję i życzę powodzenia.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>