nowoczesne meble i styl

W dzisiejszych czasach kiedy to większość pracy, a w tym duży kawałek rynku branż, opiera się na cyfrowych narzędziach takich jak komputer i jego peryferia, a także podobne bardziej skomplikowane i profesjonalne maszyny warto zaopatrzyć się w jak najlepsze stanowisko ów pracy. Przede wszystkim pomieszczenie, dużo oświetlenia, blat roboczy to nic innego jak nasze biurko, a przy nim ergonomiczny fotel. Niby nic, ale odpowiedni dobór tych 4 elementów pozwoli nie tylko komfortowo i wydajnie pracować, ale także zminimalizuje zagrożenia spowodowane długotrwałym przebywaniem w jednej pozycji.

W tym artykule chciałbym jednak opisać głównie takie stanowisko pracy, ale w domu. Wszak coraz częściej jest tak, że naszą pracę tzw. „biurową” lub „papierkową” wykonujemy w domu. Ma to swoje wady i zalety, ale nie w tym rzecz. Będziemy zatem potrzebować pracownii. Może to być cały pokój, można także wydzielić jakąś część salonu, ale na pewno nie powinno się decydować na pracę „na kolanie”, czyli z laptopem na kanapie. Takie rozwiązanie naraża nas i sprzęt.

Idealne warunki oczywiście znajdziemy w biurowcu, gdzie pomieszczenia i ścianki działowe są tak przemyślane, aby z jednej strony można było swobodnie stworzyć własny ekosystem pracy, a z drugiej nikomu innemu nie przeszkadzać naszymi rozwiązaniami. Nikt nas nie zajdzie od tyłu, a sprzęt będzie nieustannie do naszej dyspozycji, ale wróćmy do mieszkania.

Pracownia w domu to wcale nie tak duże wyzwanie. Jeśli już zdecydowaliśmy się, w którym pomieszczeniu czujemy się najlepiej, kwestia oświetlenia i hałasu ma tutaj decydujący wpływ i choć poleca się ciszę i jasne miejsca to nadal decyzja pozostaje w sferze osobistej, to warto pomyśleć o zagospodarowaniu tej przestrzeni. Wyłączam zupełnie z rozważań możliwość przyjmowania gości i klientów, uznając że praca w domu odbywa się w trybie indywidualnym.

Wybór biurka. Biurko powinno posiadać kilka istotnych cech: duża powierzchnia, szuflady, półka oraz drzwiczki. Do tego wysuwany blat na klawiaturę oraz ergonomiczny kształt. Na biurku ustawimy przecież monitor lub laptop, będziemy potrzebować miejsca na lampkę, przeróżne dokumenty, akcesoria biurowe, a także urządzenie wielofunkcyjne. Dobrym rozwiązaniem jest umiejscowienie tych przedmiotów na wielu poziomach, np.: segregatory na półce powyzej blatu, drukarka, telefon lub fax, gdzieś na boku itd. Obok biurka kosz.

Styl biurka w zasadzie jest dowolny. Nierzadko bywa tak, że nawet eklektyczne ogromne i ciężkie biurka, które najchętniej widzielibyśmy w klasycznych pracowniach, bibliotekach lub uniwersytetach, są rozwiązaniem wystarczających. Natomiast w kwestii fotela warto zdecydować się na fotel przystosowany specjalnie do takiej pracy, tak aby odciążyć kręgosłup i dać odpocząć mięśniom.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Biurko w domu, 4.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>