nowoczesne meble i styl

W jednym z wcześniejszych artykułów opisywaliśmy proces wyposażania wnętrz, jakie niesie ze sobą trudności oraz jak można je zminimalizować lub zupełnie uniknąć. Wiadomo, nie każdy przecież posiada profesjonalny zmysł aranżacyjny, ale jest jednak coś co możemy spokojnie zrobić we własnym mieszkaniu sami, nie bojąc się o zniszczenie ogólnego wizerunku pomieszczeń. Wspominaliśmy o tym wtedy, a chodzi o dekoracje.
Elementy dekoracyjne, niezależnie czy są to ceramiczne wazony, drewniane statuetki, metlowe świeczniki czy ratanowe plecionki zawsze ubogacają wnętrze, nadają mu pewnego wyrazu i po prostu ładnie się prezentują. A jeśli jakaś z dekoracji okaże się niepasowna, powiedzmy ze względów kolorystycznych lub gabarytowych to łatwo, w przeciwieństwie do np.: mebla, ją wymienić na inną – mniejszy przedmiot, mniejszy problem, a koszta wręcz żadne.
Do dekoracji zaliczamy wiele przedmiotów, nie tylko designerkich kształtów, ale także sprawdzone i funkcjonalne drobiazgi.
Lampy, które dzielimy na ścienne kinkiety, podwieszane sufitowe, wysokie podłogowe i idące z nimi zwykle w parze stołowe. Lampy są wykonywane z przeróżnych surowców: z drewna, metalu, szkła, a ich abażury z materiału, bambusa lub ratanu. Pełnia funkcje zarówno użytkowe, pozwalając np. na czytanie książki po zmroku jak i dekoracyjne, lekkim światłem rozjaśniając ścianę lub kąt pokoju.
Figurki i panele to dekoracje głównie z drewna, które pełnią role pamiątkowe lub tworzą z zamysłem klimat w pomieszczeniu, np.: indyjski, afrykański.
Wymieńmy także szkatułki, kosze, stojaczki i podobne elementy, które z kolei przede wszystkim są funkcjonalne, a przy okazji pełnią role dekoracyjne poprzez np.: ręcznie malowane wzory i żłobienia w drewnie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>